Lubię Material Design od Google. I mam darmowy UI Kit dla wszystkich jego fanów.

Material Design i darmowy ui kit
Niedawno strona otrzymała lekki face lifting, zmieniłem kolorystykę, typografię i odświeżyłem prezentacje w portfolio. Także blog powinien odzyskać trochę wigoru. Czas stworzyć tu jakość, z której będę zadowolony. Na dobry początek mam prezent dla miłośników Material Designu i… Mad Menów.

To mój pierwszy freebie, jaki kiedykolwiek stworzyłem. Chwila dość wiekopomna, duma mnie rozpiera, przynajmniej na razie, spodziewam się wkrótce zejść na ziemię. Niemniej przedstawiam Wam zbiór podstawowych klocków niezbędnych do namalowania pięknej aplikacji w materiałowym stylu. Są zdjęcia z Mad Menów, to wszyscy powinni docenić.

Czytaj dalej


Witaj, świecie!

blog_1
No cześć. Pierwszym wpisem wypada się przedstawić, albo chociaż zarysować swoje zamiary. Mam bloga.

W wielkim skrócie, nazywam się Jakub Kośla i na co dzień projektuję różne rzeczy na ekrany, papier i do internetu. Przyzwoicie mi to wychodzi, więc zebrałem to i owo i skleiłem z tego portfolio. Przy okazji jest to oczywiście zaproszenie do współpracy dla każdego, kto potrzebuje fachowca od ładnych i użytecznych projektów.

Sam blog jest trochę eksperymentem. Produkowałem się już w sieci na kilku stronach i z doświadczenia wiem, że nie będzie to najczęściej aktualizowane miejsce w okolicy. Mam jednak nadzieję, że jak już coś opublikuję, to będzie w najlepszym razie ciekawe i inspirujące, a w najgorszym – przynajmniej nierażące językowo.

Będzie o grafice, o dobrych i złych pomysłach, o moich inspiracjach, być może kilka rad. Od czasu do czasu na pewno wrzucę garść zdań o filmach, muzyce, technologiach i innych sprawach, które gotują mi się w czajniku. Zobaczmy, co z tego wyniknie. Tymczasem!